Kilka ciekawych jesiennych ujęć z lotu ptaka

Piękne spojrzenie na Kotlinę Gorzowską, największy mezoregion Pradoliny Toruńsko-Eberswaldzkiej. Południowa część Gorzowa i okolice położone są w obrębie szerokiej nadrzecznej doliny będącej fragmentem Kotliny. Nie ma tu wzniesień (wysokości tego rejonu nie przekraczają 22 m n.p.m.). Kotlina składa się z dolin dolnej Warty i Noteci, które łączą się pod Santokiem, w miejscu ujścia Noteci do Warty.
Zdjęcie zrobione 2 grudnia br. znad Rezerwatu „Gorzowskie Murawy”. Zakole Warty w okolicy Wieprzyc robi wrażenie. Dziękuję Panu Konradowi Kerkerowi za tę fotografię.

 

Czy to Gorzów? Poznajecie okolicę? Mnie przypomina Shire, krainę hobbitów, a Wam? Zdjęcie zrobione przez Konrada Kerkera w maju 2017 r. Wprawne oko odkryje tu całe mnóstwo interesujących szczegółów: widać tu pięknie przewyższenie pomiędzy północną częścią Gorzowa położoną na Wysoczyźnie Gorzowskiej a południową częścią naszego miasta, leżącą w Kotlinie Gorzowskiej. Dzięki temu możemy widzieć lepiej horyzont na południe od Gorzowa. Przy dobrej pogodzie, z punktów widokowych, nawet na ponad 20 km!

 

Jesienna panorama znad Warty, z okolic Niwicy, niewielkiej wioski leżącej między Wieprzycami a Ulimiem. Po prawej widzimy most Trasy Zgody. Jak Wam się podoba tak ujęty zachód Słońca w okolicach Gorzowa, przesłany nam przez MS Photography?
Serdecznie dziękuję autorowi za przesłanie nam tej niezwykłej fotografii.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *